Artikkelit

Tyttöjen SHA Kesäturnaus – tulokset

Sami Hyypiä Akatemian (SHA) Kesäturnaus vuosina 2004 ja 2005 syntyneille tytöille pelattiin Eerikkilässä sunnuntaista tiistaihin. Mukana oli yhteensä kymmenen joukkuetta:

T04

HJS / Honka / Ilves / JyPK / Pallokissat / TiPS

 

T05

HJS / Ilves / JyPK / TiPS

JyPK voitti T05-sarjan!

JyPK voitti T05-sarjan!

HJS oli T05-sarjan toinen.

HJS oli T05-sarjan toinen.

TiPS sijoittui kolmanneksi.

TiPS sijoittui kolmanneksi.

Tässä lohkojen lopputilanteet:

Lohko T04OttelutVoittotTasapelitTappiotTehdyt maalitPäästetyt maalitPisteetSijjoitus
ILVES T04541229131.
TiPS T045311128102.
PALLOKISSAT T04532101093.
HONKA T04511361144.
JyPK T04511391445.
HJS T04514101736.
Lohko T05OttelutVoittotTasapelitTappiotTehdyt maalitPäästetyt maalitPisteetSijjoitus
JyPK T056411125131.
HJS T056411126132.
TiPS T0561238853.
ILVES T0561541734.

 

 

Lue lisää SHA-toiminnasta >>

SHA Kesäturnaus – pojat 05

Sami Hyypiä Akatemian (SHA) Kesäturnaus vuonna 2005 syntyneille pojille pelattiin Eerikkilässä sunnuntaista tiistaihin.

Kolmipäiväisessä turnauksessa oli mukana yhteensä 11 joukkuetta: Ilves, Pallo-Iirot, KTP, Inter, Kuusysi, VPS, Jazz, JJK, KuPS, Jippo ja OLS. SHA Kesäturnauksen voitti OLS, hopeaa KuPSille ja pronssia Ilvekselle.

SHA Kesäturnaus

Kultaa: OLS

SHA

Hopeaa: KuPS

SHA

Pronssia: Ilves

Kaikki SHA Kesäturnauksen ottelut videokuvattiin seurojen käyttöön.

Kaikki SHA Kesäturnauksen ottelut videokuvattiin seurojen käyttöön.

Lue lisää SHA-toiminnasta >>

Turnauksen tulokset:

pvmotteluttulos
Su14.8.16IlvesPallo-iirot1-5
Su14.8.16InterKTP4-1
Su14.8.16KuusysiVPS3-2
Su14.8.16JazzJJK2-7
Su14.8.16IlvesJIPPO2-0
Su14.8.16KupsKTP4-1
Su14.8.16OLSPallo-iirot2-4
Su14.8.16InterJazz3-3
Su14.8.16KuusysiJIPPO3-0
Su14.8.16OLSVPS4-2
Su14.8.16KupsJJK5-1
Ma15.8.16IlvesKuusysi4-2
Ma15.8.16VPSJIPPO2-1
Ma15.8.16JazzKTP0-7
Ma15.8.16JJKInter1-6Loppusijoitukset
Ma15.8.16IlvesOLS1-4
Ma15.8.16Pallo-IirotKuusysi2-51.OLS
Ma15.8.16KupsJazz3-22.Kups
Ma15.8.16JJKKTP5-23.Ilves
Ma15.8.16VPSPallo-iirot6-24.Inter
Ma15.8.16JIPPOOLS2-55.Kuusysi
Ma15.8.16InterKups3-46.JJK
Ti16.8.16JIPPOPallo-iirot2-17.VPS
Ti16.8.16OLSKuusysi4-28.KTP
Ti16.8.16VPSIlves3-19.Pallo-Iirot
Sijoitusottelut10.Jazz
Ti16.8.16Pallo-IirotJazz5-2sijat 9.-1011.JIPPO
Ti16.8.16VPSKTP3-2sijat 7.-8.
Ti16.8.16KuusysiJJK3-2sijat 5.-6.
Ti16.8.16IlvesInter2-1sijat 3.-4.
Ti16.8.16OLSkups5-3sijat 1.-2.